Filonuza ilave yapma zamanı geldiğinde, yeni mi yoksa kullanılmış bir makine alıp almayacağınız önemlidir. Yeni olanı almak bazen en iyi seçenek olurken, kullanılmış makine piyasası çok pahalıya mal olmadan filonuzu büyütmenin maliyet etkin bir yolu olarak ciddi bir alternatif oluşturmaktadır. İşletme sahipleri kullanılmış bir alternatifi seçerek genel olarak yeni bir iş makinesi ekipmanının maliyetinden %50 oranında kurtulabilirler. Bu da genel masrafları azaltmak ve karlılığı artırmak için harika bir yoldur.

 

Bununla birlikte, satın alınan kullanılmış ikinci el makinenin iyi bir çalışma koşulunda olduğuna dair ciddi bir inceleme yapmak aşırı derecede önemlidir. Detaylı muayene raporları makinenin güçlü ve zayıf yanlarını tespit etmede çok faydalı olduklarından alınan kullanılmış iş makinelerinin uzun süre kullanılabilmesinde anahtar rol oynarlar.

İster bir ekipman alıyor, isterseniz de satıyor olun fark etmez, işletmenizin ihtiyaçlarını iyice anlamanız, tüm opsiyonları araştırmanız ve ekipman envanteriniz hakkında mantıklı kararlar vermeniz önemlidir. Kaliteli ekipmanları almak için fırsatları değerlendirmeniz işletmenize yarar sağlayacaktır. Ayrıca, alım ve satım süreçleri boyunca yeni ve eski makineleri satın almada bir kombinasyon uygulamanız da iyi bir stratejidir.

Filonuza Volvo İkinci el kaya kamyonu, beko loder, ekskavatör, tekerlekli yükleyiciler veya greyder katmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.