10-is-makinesi-ureticisinin-gelir-paylari

2016 Yılı dünyanın en büyük 10 iş makinesi üreticisinin gelir payları

Geçen yıl küresel emtia fiyatlarındaki düşüş ve birçok gelişmekte olan ekonomideki yavaşlama dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisinin gelirlerini %16,2 oranında azaltarak 133 milyar dolara düşmesine neden oldu. Bu küresel krizin yaşandığı 2009 yılından bu yana gerçekleşen en düşük gelir olarak kayıtlara geçti.

Bu pazar trendinin en çarpıcı etkisi Çin’in en büyük iş makineleri üreticilerinin arasında görüldü. Çin’deki tüm şirketler 12 ay önceki dünyadaki sıraları karşılaştırıldığında daha düşük seviyelere düşmüşlerdir. Bu ayrıca en büyük 10 üreticiden sadece birisinin Çin’li şirket olarak kalmasına da neden olmuştur.

En büyük üretici olan Caterpillar’ın sıralaması değişmezken Komatsu’da ikincilik konumunu bir kez daha korumuştur. Bununla birlikte Terex sektördeki küresel üçüncülüğünü Hitachi’ye vermiştir. Libherr’de Volvo’nun sırasını almıştır.

Bununla birlikte, Terex, Hitachi, Liebherr, Volvo ve John Deere için gelirlerde çok değişikliğin olmadığını küçük farklarla birbirlerinin yerlerini aldığını söyleyebiliriz.

Bunun dışında Doosan’ın sekizinci sıraya çıktığını ve JCB’nin de bu elit grubu tamamladığını görüyoruz.

Sektör danışmanlık ve tahmin şirketi Off-Highway Research 2016 yılının sektör için dip noktası olacağını ve iş makineleri küresel satışlarının 2017’den itibaren yükselmesinin beklendiğini belirtmektedir.

Volvo İş Makineleri yedek parçaları ve ikinci el kaya kamyonu, ekskavatör,greyder, tekerlekli yükleyiciler ve beko loderler için bize danışınız.